Nowe funkcje w Tłumaczu Google

Każdy z nas choć raz w życiu miał sytuację, że dostał wiadomość, maila itp. W języku obcym, który słabo zna lub co gorsza nie zna wcale. Teraz Google ułatwia nam życie i wprowadza nową funkcjonalność, dokładnie „Dotknij i przetłumacz”. Teraz już nie musimy stosować metody „kopiuj-wklej” pomiędzy Tłumaczem Google, a inną aplikacją.
Zaznaczając, a następnie kopiując dowolny interesujący nas tekst konwersacji, komentarz, test piosenki w dowolnej używanej aplikacji, tłumaczenie pojawi się od razu. Wówczas naszym oczom ukarze się ikonka Tłumacza Google przypominająca znaczek konwersacji na fejsbukowym Messengerze. Funkcja ta nie działa jeszcze w systemie iOS. Drobna uwaga, nowa funkcjonalność działa na dowolnym telefonie z Androidem w wersji Jellybean (4.2) i wyżej.

4

To nie koniec nowych funkcji w Tłumaczu Adwords. W systemie iOS uruchomiono funkcję Trybu Offline, który dotychczas był dostępny wyłącznie na Androidzie. Wielkość pakietów offline na obu systemach wynosi teraz 25MB.

5

Korzystać z nich można również w funkcji „Dotknij i przetłumacz”. Nowe języki zostały dodane również do funkcji „World Lens” czyli tłumaczenia tekstu rozpoznanego na ekranie urządzenia mobilnego, przy pomocy kamery.

6

Więcej informacji jak ustawić nową funkcjonalność znajdziecie tutaj

http://support.google.com/translate/answer/6350658?hl=pl

Autor wpisu: | 2017-08-24T12:02:13+02:00 1 sierpnia, 2016|Nowości w Google, Wszystkie|

Autor wpisu:

Marketing Manager, specjalizuje się w koordynacji działań promujących marki w sieci, mi.in. poprzez content marketing, SEO oraz kampanie sponsorowane.