Wakacje, czyli co nowego w mapach Google

Z końcem czerwca pasjonaci podróży samochodowych mogą w Mapach Google na Androida (niebawem również i na iOS) dodać wiele punktów docelowych na swojej trasie.

1

Otwierając aplikację wystarczy podać kierunek podróży i z menu umieszczonego w prawym górnym rogu wybrać opcję „dodaj przystanek”.  Jeżeli chcemy zmienić kolejność punktów pośrednich wystarczy, że przeciągniemy dane miejsce przy pomocy ikony trzech linii. Ikonka znajduje się tuż obok nazwy wprowadzonej miejscowości. Taka funkcjonalność pozwala nie tylko na wprowadzenie nazwy miejscowości ale również stacje paliw lub restauracje. Po wyznaczeniu trasy wybieramy przycisk „Gotowe”.  Wchodząc w tryb nawigacji, korzystamy z Mapy tak samo jak dotychczas, z tym, że trasa teraz będzie uwzględniać wszystkie wprowadzone przez nas punkty docelowe.

2

Kolejny i zarazem ostatni dodatek, na razie, to generowanie notatek. Tworzyć możemy je korzystając z funkcji „Twoja oś czasu” przy włączonej historii lokalizacji. Dzięki temu można tworzyć notatki z konkretnego dnia w trakcie podróży.

3

Autor wpisu: | 2017-08-24T12:02:23+02:00 1 sierpnia, 2016|Nowości w Google, Wszystkie|

Autor wpisu:

Marketing Manager, specjalizuje się w koordynacji działań promujących marki w sieci, mi.in. poprzez content marketing, SEO oraz kampanie sponsorowane.